Čtení pomáhá

Na jaře 2011 byl veřejnosti představen dlouhodobý projekt Čtení pomáhá. Je určen dětem a aktraktivní formou spojuje čtenářství a pomoc druhým. Iniciátorem projektu je Martin Roman (ČEZ), k patronům projektu náleží Alena Ježková, Zdeněk Svěrák, Marek Eben a Jiří Dědeček. Více o projektu na www.ctenipomaha.cz

60 let na křídlech Albatrosu

V době od 25. listopadu 2009 do 7. února 2010 se v Galerii Klementinum v prostorách Národní knihovny v Praze uskutečnila výstava 60 let na křídlech Albatrosu, jejímž cílem bylo rekapitulovat historii největšího českého nakladatelství pro děti a mládež. Kurátorkou výstavy byla spisovatelka Alena Ježková, za odborné spolupráce s literární historičkou Janou Čeňkovou a výtvarným teoretikem Janem Rousem.

Pražské zvony ve věži kostela sv. Mikuláše

V dubnu 2008 byla otevřena nová stálá expozice ve věži chrámu sv. Mikuláše na Malé Straně v Praze s názvem Pražské zvony. Autorkou scénáře a konceptu expozice je Mgr. Alena Ježková, Ph.D.

Králův dvůr v prostorách Prašné brány v Praze

V roce 2007 byla otevřena unikátní stálá expozice v historických prostorách Prašné brány u Obecního domu s názvem Králův dvůr. Výstava, která návštěvníkům přiblíží období středověku v hlavním městě, je sestavena ze zvětšených reprodukcí iluminací z bible Václava IV. , jež jsou vlastně jediným obrazovým dokumentem, ze kterého můžeme získat představu o životě té doby. Díky laskavému zapůjčení originálů od Österreichische Nationalbibliotek ve Vídni mohl vzniknout velmi ojedinělý výstavní projekt, jehož autory jsou Mgr. Alena Ježková, Ph.D. a  PhDr. Jiřina Chrastilová.

Sedm divů Česka

Pořad České televize s názvem Sedm pů Česka coby zábavná hra s vědomostním podtextem navazuje na populární ankety Hvězda mého srdce a Kniha mého srdce.

Holky z fildy

Film Holky z fildy pojednává o generaci žen, které se ocitly ve stejném čase na stejném místě a společně prožily zlomovou historickou událost – listopadovou revoluci, která je určitým způsobem nastartovala či proměnila. I když se po studentské stávce jejich cesty rozešly, dodnes je spojuje nasazení, s nímž realizují věci, ve které věří.